Продавець ТОВ "СМАРТВЕЛЛ" розвиває свій бізнес на Prom.ua 5 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
17 відгуків

ЗАЛЕЖНІСТЬ МІЖ ЯКІСТЮ ПОВІТРЯ В ПРИМІЩЕННІ ТА ПРОДУКТИВНІСТЮ ПРАЦІ

ЗАЛЕЖНІСТЬ МІЖ ЯКІСТЮ ПОВІТРЯ В ПРИМІЩЕННІ ТА ПРОДУКТИВНІСТЮ ПРАЦІ

 

ПОВІТРЯ В ПРИМІЩЕННІ ТА ПРОДУКТИВНІСТЬ ПРАЦІ

За даними останніх досліджень якість повітря в приміщеннях і продуктивність співробітників - це пов'язані між собою фактори, здорове повітря прямо впливає на показники роботи персоналу. Усвідомлення зв'язку між цими двома факторами допоможе роботодавцям як поліпшити якість повітря, так і здоров'я і робочі показники своїх співробітників.

І хоча пайові програми оздоровлення часто включають інструкції щодо раціону харчування і фізичних вправ, спрямованим на поліпшення здоров'я і робочих показників співробітників, прийшов час зробити акцент у таких програмах на параметри середовища безпосередньо в будівлі офісу. Останні дослідження виявили зв'язок між якістю повітря в приміщенні і продуктивністю персоналу. Ефективна система вентиляції не тільки підтримує здоров'я і комфорт співробітників, вона також дозволяє поліпшити їх когнітивну діяльність і продуктивність. Чому погана якість повітря означає зниження ефективності роботи співробітників, і що можна зробити для досягнення високої якості обох цих аспектів?

ЗАЛЕЖНІСТЬ МІЖ ЯКІСТЮ ПОВІТРЯ В ПРИМІЩЕННІ ТА ПРОДУКТИВНІСТЮ ПРАЦІ

Чим вище якість повітря, тим менше в ньому забруднень і більше кисню. Поліпшення потоку кисню до мозку забезпечує підвищення показників когнітивної діяльності, тоді як в число симптомом кисневої недостатності входити погіршення розумової діяльності.

Дослідження, проведене спільно Гарвардським і Сиракузським університетами, було спрямоване на вивчення співвідношення між якістю повітря в приміщенні і продуктивністю праці. Дослідницькі групи тестували співробітників у різних штучно створених офісних середовищах, у повітрі яких присутні різні концентрації вуглекислого газу, викидів від офісної техніки і використовувалися різні системи вентиляції. Співробітники тестувалися і відстежувалися у двох різних ситуаціях. В одному випадку співробітники виконували рутинні завдання в «зелених» умовах при поліпшеній вентиляції, де концентрації вуглекислого газу і викидів були знижені. В іншому ж випадку співробітникам доводилося працювати в звичайних умовах офісної будівлі.

Співробітники, які виконували свої завдання в екологічному середовищі, працювали приблизно на 60% краще при виконанні інтелектуальних завдань, ніж співробітники, які тестувалися в стандартному офісному середовищі.

Коли продуктивність вентиляції в «зеленій» зоні була подвоєна, показники когнітивної діяльності людей підвищилась більш ніж на 100%. Дані результати є більш ніж достатньою підставою для того, щоб серйозно підходити до якості повітря в офісних приміщеннях і на інших робочих місцях, оскільки воно впливає не тільки на здоров'я ваших співробітників, але і на підсумкові показники роботи компанії.

Крім сприятливого впливу поліпшеної якості повітря на когнітивну діяльність, повітря хорошої якості також забезпечує поліпшення здоров'я в цілому. Було проведено ще одне дослідження, в рамках якого вивчалися 10 будівель, що мають сертифікати «зелених» об'єктів. Було визначено, що у працюючих в них співробітників приблизно на 30% рідше виникають головні болі і проблеми з органами дихання, ніж у співробітників, які працюють у звичайних офісних будівлях. Це стало основною причиною підвищення ефективності рішень інтелектуальних завдань на 27%. Співробітники з таких будівель навіть краще сплять вночі.

Вкладення в чисте повітря для співробітників швидко окупаються.

Згідно з останніми дослідженнями, витрати на якість повітря в приміщеннях у розмірі приблизно 40 доларів США в рік на людину забезпечують приріст продуктивності роботи в розмірі приблизно 6500 доларів США.

ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ПОВІТРЯ В ПРИМІЩЕННІ І ПРОДУКТИВНОСТІ РОБОТИ

Поліпшити якість повітря в приміщенні і продуктивність роботи можна після виявлення проблем з якістю повітря в приміщенні. Можна проаналізувати такі змінні, як викиди вуглекислого газу, вологість повітря, температура повітря, летючі органічні речовини, PM 2,5 тощо, щоб визначити наявність проблем з якістю повітря в приміщеннях. Крім того, необхідно вживати превентивних заходів для забезпечення гарної якості повітря. Необхідно регулярно обслуговувати і оглядати наявні системи опалення, вентиляції та охолодження, фільтри і очисники, щоб зупинити поширення забруднюючих речовин до того, як це переросте в проблему.

Існує три основні стратегії, які необхідно об'єднання єднати, щоб контролювати якість повітря в приміщеннях. Необхідно знижувати концентрації забруднень і видаляти їх з будівлі через систему вентиляції, а також використовувати системи фільтрації для очищення повітря від решти забруднень.

Необхідно прибрати з будівель джерела забруднень або ізолювати від них людей які знаходяться в будівлі за рахунок різниці тиску повітря(вентиляція) і фізичних бар'єр єрів. Такі біологічні забруднення, як цвіль, бактерії, пилок та інші алергени, можуть накопичуватися при поганому обслуговуванні систем вентиляції або неякісного прибирання, а також заноситися в будівлю працівниками або з повітрям, що поступає з вулиці. Хімічні забруднення часто утворюються в результаті використання в будівлях таких продуктів, як хімічні засоби для чищення, або деяких приладів. Програми з управління якістю повітря в приміщеннях повинні бути перш за все спрямовані на зведення до мінімуму впливу таких забруднень на людей.

По мірі того, як будівлі стають все більш енергоефективними, вони стають все більш герметичними. Це означає, що все менше повітря надходить в будівлю і виходить з нього, через що забруднення можуть легко опинитися замкненими всередині. В таких умовах для контролю якості повітря потрібно цілодобово моніторити та контролювати показники якості повітря і в залежності від отриманих даних з моніторів керувати режимами роботи вентиляція, оскільки вона дозволяє знизити концентрації таких речовин, як цвіль і вуглекислий газ, VOC, PM10, PM2,5, Озон, чадний газ, NO2 та інші.

Керівництву об'єктів належить ключова роль у підтримці як стану повітря, так і продуктивності працівників. Вони повинні оцінити поточну якість повітря в приміщеннях, проаналізувавши дані по конструкції системи вентиляції, її встановлення та експлуатації, і сформувати профіль повітря в приміщеннях будівлі, в якому будуть приведені потенційні джерела забруднення повітря.

Керівництво повинно забезпечити обслуговування та експлуатацію будівлі і системи вентиляції, а також високу якість повітря в приміщеннях, шляхом створення і зміцнення стандартних політик експлуатації та обслуговування, а також за рахунок оперативного реагування на аварійні ситуації, здатні негативно вплинути на якість повітря. Керівники об'єктів повинні повністю контролювати такі потенційні джерела забруднень, як сигаретний дим, пил і будівельне сміття, випаровування засобів боротьби з шкідниками і вихлопні гази з гаражів.

Якщо ви хочете поліпшити якість повітря в своєму приміщенні і продуктивність роботи своїх співробітників, познайомтеся з інноваційними моніторами якості повітря на нашому сайті: https://smartwell.com.ua/ або отримайте консультацію у наших експертів.

ДЖЕРЕЛА

1) https://lunginstitute.com/blog/oxygen-levels-brain-function/
2) https://phys.org/news/2017-05-air-quality-productivity.html
3) http://www.fmj.co.uk/breathe-easy-2/
4) http://www.triplepundit.com/2017/02/indoor-air-quality-worker-productivity/
5) https://www.epa.gov/indoor-air-quality-iaq/office-building-occupants-guide-indoor-air-quality

 

                 UHOO AIR. Розумний монітор якості повітря Докладніше

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner