Кошик
6 відгуків
+38 (044) 359 17 79
+38 (050) 449 57 69
SMARTWELL

Міський смог. Небезпека за вікном.

Міський смог. Небезпека за вікном.

Отруйна суміш диму, туману і пилу, відома під назвою смог, добре знайома мешканцям мегаполісів і великих промислових центрів з сильним забрудненням повітря. Хоча туман не обов’язковий — смог може утворюватись практично за будь-яких природних і кліматичних умов, головне щоб місто було захищеним від вітрів.

Найшкідливіший смог у теплі періоди року, в сонячну погоду, коли верхні шари повітря достатньо теплі, щоб зупиняти вертикальну циркуляцію повітряних мас. В результаті забруднюючі повітря речовини не можуть піднятись вгору і розсіятись. Коли ж на ці шкідливі речовини потрапляє сонячна радіація, утворюються фотооксиданти — ще більш шкідливі забруднювачі.

Смог викликає подразнення очей, погіршення фізичного стану людей, загострення респіраторних захворювань. Можливі навіть смертельні випадки. Так, наприклад, від лондонського Великого смогу 1952 року загинуло більше 12 тисяч людей. Розсіяти смог може тільки вітер. Але боротись з ним і можна, і потрібно: чим менше ми забруднюємо атмосферу міст, тим менша ймовірність утворення смогу.

Пекін, Китай

Пекін, Китай

Шанхай, Китай

Лондон, Великобританія

Делі, Індія

Бангкок, Таїланд

Маніла, Філіппіни

Лос-Анджелес, США

Каїр, Єгипет

Париж, Франція

Сантьяго, Чилі

Гонконг, Китай

 

Інші статті