Корзина
7 отзывов

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

Штучне листя - майбутнє у боротьбі з СО2

Штучне листя - майбутнє у боротьбі з СО2

Усім добре відомо, що листя є природним очисником повітря, яке поглинає вуглекислий газ та виділяє кисень завдяки фотосинтезу.        Вчені створили штучне листя, яке імітує цей процес, але з більшою точністю. Про це повідомляє Business Recorder.

Зазначається, що штучне листя не є нещодавнім винаходом, але попередні прототипи могли працювати лише в лабораторних умовах.

Дослідники з Університету Іллінойса в Чикаго оголосили, що створене ними листя може перетворювати вуглекислий газ на кисень навіть поза лабораторією та матиме важливе значення для очищення повітря.

Вчені вважають, що проблема вже існуючого штучного листя полягає у тому, що воно вміє поглинати чистий вуглекислий газ з герметичних резервуарів у лабораторії, але в реальному світі йому треба вміти «витягувати» його з повітря навколо них.

На думу дослідників, проблему вирішити виявилось не так уже і важко. Вони взяли та помістили наявний прототип штучного листя у наповнену водою капсулу з амонієвої смоли. Під дією сонячного проміння волога почала повільно випаровуватись через пори, а його місце одразу почав заповнювати СО2, який завдяки фотосинтезу перетворився на окис вуглеводу, який є сировиною для синтезу кисню.

Науковці вважають, що штучне листя вдесятеро ефективніше перетворюватиме вуглекислий газ на кисень. За їхніми підрахунками, якщо з такого листя зробити дерево  довжиною 170 см та шириною 20 см (на це піде 360 листочків), воно зможе знизити вміст СО2 у радіусі 100 м на 10% лише за один день.

Вчені зазначають, що для виробництва штучного листя використовуються легкодоступні матеріали та технології.

Другие статьи